Dokumenty

Wskazówki użytkowania - pobierz

Piece wykonane są w tradycyjnych i sprawdzonych technologii i wielu lat doświadczeń. Podczas użytkowania pieca tworzą się linie pęknięć na powierzchni kopuły pieca , które nie mają żadnego wpływu na jego właściwe użytkowanie i funkcjonalność.

Ze względu na sposób produkcji pieca konieczne jest przed pierwszym użyciem wysuszenie w niskiej temperaturze tj 80° C przez 72 godziny. Dobrze wysuszony piec musi mieć białe wnętrze. Dopiero po osuszeniu nowego pieca przy minimalnym nagrzaniu można zacząć użytkować go rozpalając do temperatury roboczej czyli około 300 ° C. Zalecamy zamówić termometr, który który można zamontować bezpośrednio w drzwiczkach pieca lub w kopule pieca co pozwala kontrolować temperaturę w piecu.

Jeśli pojawią się szczeliny wewnątrz pieca lub pęknięcia na większą skalę na kopule jest to świadectwem nieprawidłowego i niewystarczającego wysuszenia pieca. Wszelkie naruszenia zapraw ogniotrwałych przedmiotu są procesem normalnego zużycia, podobnie jak pieców i kominków. Po naruszenie jest w potrzebie naprawy mieszaniny gliny ogniotrwałej. Każdy nowy sezon użytkowania pieca należy rozpocząć od ponownego wysuszenia . Do konserwacji i naprawy pieców należy używać zapraw szamotowych . Piece są wzmacniane siatką, tak, że nawet większe pęknięcia nie mają wpływu na ich funkcjonalność.

Do rozpalania najlepsze będzie wykorzystanie drewna : dębu, buku, drzew owocowych, dopuszcza sie też rozpalanie dobrze wysuszonym drewnem iglastym za wyjątkiem sosnonowego , brykietem i węglem drzewnym. Nie używać drewna z palet gdyż zawiera substancje chemiczne. Należy otworzyć szyber komina a także wyciągając dolną część drzwi dla zapewnienia dopływu powietrza lub najlepiej drzwi zostawić otwarte. Piec powoli ogrzewa się w przedziale czasu od 45 do 90 minut, w zależności od wersji formatu. Po uzyskaniu temperatury w piecu, żar należy cofnąć do tyłu lub boku pieca, przymknąc komin i zamknąć drzwiczki. Jest również możliwe, aby wybrać żar z pieca i użyć do pieczenia całej powierzchni. Tak przygotowany pied nadaje się już do pieczenia. Chodzi o to by cała wewnętrzna powierzchnia kopuły zakumulowała ciepło a później go oddawała. Ciepło, które akumuluje się w masie pieca pozwala na utrzymanie temperatury roboczej na okres 2-3 godzin. Pamiętajmy ,że każde otwarcie drzwiczek podczas pieczenia to utrata temperatury. Jeśli zauważymy spadek temp. bardzo prosto można ją odzyskać dodając parę gałązek lub brykietu grillowego. Wysokie temperatury osiagnięte w krótkim czasie są fikcyjne i spadają równie szybko.

Piec należy zabezpieczyć przed działaniem takich czynników atmosferycznych jak deszcz, śnieg, mróz, itp.. Piec musi być zlokalizowany i eksploatowany w suchym miejscu, lub zadaszonym . Można też dodatkowo go zaizolować. Izolacje taką wykonuje sie wełną techniczną lub matą ceramiczną. ( zaizolowanie pieca pozwala nawet dwukrotnie wydłużyć proces oddawania zgromadzonego ciepła) Technologia budowy i materiały wykorzystane do budowy (glina, zaprawy szamotowe) powodują, że gotowe piece wymagają ciągłej opieki podczas użytkowania, aby służyć Państwu i wypełnić swoje przeznaczenie, tak długo jak to możliwe. Wyżej wymienione naruszenia powierzchni pieca nie są wadami i nie są podstawą do roszczeń.

Do transportu i przeniesienia do miejsca przeznaczenia, należy używać mechanicznych podnośników i dźwigni a służa temu 4 łapy mocujące w podstawie każdego pieca.

Promowane Produkty

Skontaktuj się z nami:

+48 502 159 670

info@piecechlebowe.com

Piece Chlebowe - IBERO Monika Kurpas
ul. Cieszyńska 2A
43-200 Pszczyna, POLAND
NIP: PL 6381598686



PL: +48 502 159 670
DE: +34 676 030 372
ANG: +34 647 212 354
ESP: +34 647 212 354

Facebook
Formularz kontaktowy